Ondrášek slaví své druhé narozeniny

Dva roky, utíká to hrozně rychle. Asi bych měla napsat něco víc. Mám pocit, že nejvíc vyrostl, osamostatnil se přes prázdniny. Od půlky července je bez plínek, doma se obslouží sám, stáhne i natáhne si kalhoty a jen hlásí co se mu povedlo. Na druhou stranu se dokáže tak zabrat do hraní, že nějaký nočník, je vedlejší záležitost. Asi tak jak u všech ostatních dětí. 
No a povídá. Je jak papoušek, zopakuje všechno. Nějak pochopil, že když přidá NE ke slovesu, tak je to zápor. A používá často :-) Povídá hodně. Dokáže popsat jestli mu chutná, nechutná, má žízeň. Je unavený, chce jít spát. Naopak halooo je ráno, vstáváme !!!. A ty jeho hlášky, to občas stojí za vše :-))) 
Jídlo? Ondrášek je reklama na jídlo. Hotový labužník. Polévka nestačí, poví si ... "babičko ještě druhé". A k bramborám patří okurek. Miluje ovoce .. jaro léto to byla zahrada jeho. Samé zobání. 
Hraní je skvělá zábava. Nejvíce ho zabaví vše co má kola a s čím se jezdí, couvá, parkuje. Vydrží neskutečně dlouho. Autíčka, mašinky .. to tahá sem tam každý den z domu k babičce a dědovi a odpoledne zase zpět. Jinak knížky, puzzle, skládačky, Krteček ... Ondra je hračička :-)
A s Ivetkou tvoří úžasnou dvojku. Spolu jsou dokonalí. Ondra ví jak Ivku pozlobit, Ivka zase jak se o něj postarat. Pomáhá mi s Ondrou opravdu hodně, naprosto přirozeně. Na jejích jedenáct roků nemá vůbec tendence utíkat k sobě nahoru, nedává přednost např. tabletu před společným časem. Opravdu jeden druhého krásně doplňují. Tak to je konec chválení. Taky musím napsat i ty jeho černé puntíky. Asi se nedá říct, který věkový rozdíl je u dětí ten nejlepší, každý má své pro a své proti. U nás pro je jasné. Ivka velký vzor, rozumná, pomáhá, pohraje, nakrmí, vykoupe, uloží .. a proti? to se ukazuje hodně v posledních dnech. Ivka Ondrovi neodporuje, nebere mu hračky, nemá potřebu "ho zlobit" ... a Ondra je na to zvyklý. Všechno je JEHO !!! Strašně špatně snáší jakékoliv rozdělení se o něco, půjčování hraček. To je vzteklina a dokáže to předvést v plné parádě. V této souvislosti mě moc mrzí, že nevyšla školka. Škola života je nejlepší. Tak hlavně že víme, na čem zapracovat. 
Jinak se snažíme Ondíkovi neustupovat, jsou určité hranice, přes které se nedostane. Svůj názor na ně dává také jasně najevo :-) Pokojíček je skvělá trucovna .. poječí si jak sirena a pak s úsměvem pokračuje :-) Někdy naopak tolik překvapí, jak je rozumný, šikovný. Je to jak na houpačce, někdy horší, někdy lepší. 
Ondra místo školky jezdí k mým rodičům. Pravidelný režim u babičky s dědou. Umí to s ním krásně a já jsem moc ráda za to, kolik času s nimi tráví. Pevně věřím, že si to užívají všichni. Jsou výborní.

Tak a teď už k oslavě narozenin.

do toho objektivu u dortu nekoukl :-) 


pak zjistil že ty svíčky pálí, skoro chytla ofina a už nechtěl ani za svět. Tak foukala Ivu.dáreček můj?

jééé kamionek ... to se Ivka trefila :-)


Ivu, díky !!


Ondrášek je narozen na Františka .. tak ještě dárek pro tátu.

plně zaujat :-)


a další to nebere konce ...ještě batůžek na stěhování hraček 


oblíbený krteček


Ondro to patří sem a tohle tam !


celý tatínek .. montér Václav :-)Ondra ovládá ..


... to koukáte !! :-)
0 komentářů:

Používá technologii služby Blogger.

Search This Blog

 

Blogger news

About