Aschau - Zillertal High Road


… a opět mlíko. 
To je jak přes kopírák. Ivku bolí nožičky, tak vymýšlíme nenáročnou variantu.
Autem se vydáváme po vysokohorské zillertalské silnici. Cílem je "murmelland". Horská chata s velkým dětským hřištěm, mini zoo s domácími zvířaty a svišti. Tak na dvě hodiny je vystarané. Kolem nejde nic vidět … všude mlíko. Naštěstí neprší a pocitově je docela teplo. Největší zábava je krmení svištů, prasátek, koz a králiků :-) Já jsem si vyběhla na louku, je naprosto úžasně rozkvetlá, sice celá podmáčená, ale nádhera. Se fotilo parádně. Ale zachytit tu krásu, kam oko dohlédne, vůni, svěžest .. nevím jestli se podařilo.
Další plán je projet co nejdál údolím po vysokohorské silnici. Asi po půlhodince se vymotáme z mlhy a už konečně je i něco vidět. To je výrobna cukrové vaty … bílé chuchvalce se valí okolo, spojují se , trhají … to se jen tak nevidí. Než zaparkujeme tak je opět bílo, nestíháme :-)  Jedeme tedy dál. Další zastávka už vypadá přece jen líp. Dokonce tak dobře, že nazouváme pohorky a jdeme si vyšlápnout jeden vrcholek. Nakonec z toho jsou dva a objevili jsme nádhernou hřebenovku. Cesta i za druhým vrcholem pokračuje dál. Není to tedy nic pro ty co trpí na závratě, ale my si to vyloženě užíváme . Jdeme úzkou cestičkou a z obou stran sráz. Mraky stále plují.  Je jasné, že sem se vrátíme, to je opravdu na celý den.

Ondra v krosničce štěbetá, Fero má vymluvenou díru do hlavy :-) Snažil se ho uspat, i ukolébavku jsem slyšela, Ondra stále štěbetá :-)  Ivka to je samostatný chodič, ta je kus před náma a nebo naopak zůstává za náma.   
... mlha přede mnou, mlha za mnou, mlha nade mnou .. i pode mnou 
... svišťátko
... jde ho prý ulovit


... uloveno :-) a co teď?... to nepláče .. to je jen moc rád, že ovečky nezdrhají :-)
... trošku si poskočit :-)... žádný strašpytel to není ... a nutně potřebovali šikovného vytírače :-)... ujíždíme
.. maximální zaujetí


... výrobna cukrové vaty... Rauhenkopf byl náš... máme zaparkováno (červená)... a k tomu si představte pohyb :-)


... a pěkně po hřebeni nahoru
... čerstvý vítr


... na vrcholu


... Ondra poněkud rozladěn .. čepice zůstala v autě


... jeden znaven, druhý nafučen


... pokračování za rokA tohle? tohle je ta úžasná zelená, kterou na horách miluji !!!
0 komentářů:

Používá technologii služby Blogger.

Search This Blog

 

Blogger news

About