Aschau - ZillergrundUž při včerejším příjezdu bylo jasné, že azuro nás hned tak nečeká. Ještě nějakých 50 km před cílem bylo „léto“ .. a čím víc jsme se blížili, tím víc se mračilo.

V neděli ráno z okna vidíme mlhu, mraky, zataženo … po snídani vytáhneme mapu a narychlo volíme dnešní trasu. A musím říct, že volba to byla výborná. Zvolili jsme místo, které ještě neznáme a to přehradu Speicher Zillergründl 
Autem se dá po placené mýtné silnici dostat pod přehradu. Od tud nás čeká výšlap asi 400 výškových metrů. Při příjezdu slušně leje … tak z parkoviště naše kroky míří do horské chaty. Dáváme čaj, hrajeme karty, Ondra objevil odrážedlo …. Čekáme hodinku. Déšť je takový střídavý, chvíli hodně prší, pak je to slabší, místy přestává úplně. Jdeme na to. Říkáme si, že zkusíme kousek jít a podle deště uvidíme.
Konečně v lese, kopcích …. Sice prší, ale jsme vybaveni, šlapeme dál … všude kolem nás borůvky, tak to docela zdržuje :-) . Asi v půlce už vidíme hráz … stojíme teda pod ní, což je neskutečná masa betonu nad hlavou. Přestává pršet, tak pokračujeme stále výš. Teda fuška je to pořádná. Ondrášek se pronese, a já mám také plný batoh „provianťák“, Ivka nese batoh svůj. Konečně jsme na hrázi. A co? Mlha, není vidět vůbec nic a navíc hrozně fučí … naštěstí přímo u hráze je další hospůdka. A je výborná, krásná stylová, kuchyň úžasná. A hlavně topí !!! tak to nejhorší nám uschne. Sedíme u velkého okna, přehrada je pod námi, a jak se pohybuje mlha, mraky (čert ví co to je) … tak i vidíme jak to vypadá dál. A to je tedy pecka. Sevřené ze všech stran vysokými skalnatými kopci. Je to neskutečné … celý den jsme je neviděli. Tohle na těch horách mám ráda, ta překvapení. Akorát jsem ty velikány okolo nestihla vyfotit.

Zpáteční cestou nám neprší, tak nám to jde parádně. První kapky dopadají u auta.

Odkaz: zillergrund


... ranní pohled z okna 


... hospůdka, čaj a karty 
... prší, neprší, mrholí ... vyrážíme... a po červené
... tak zase prší... sběrači

... hráz už vykoukla


... teda Ondro, s tebou je dřina... synchronizovaně :-)


... že by?


... jsme tu ... ještě ohromný počet schodů nás čeká


... zaslouženě


... vážně :-) se to dalo docela poslouchat ... jódlovačka s plným nasazením hostů


... a dvě z okna... písmenka nosí sebou :-)

0 komentářů:

Používá technologii služby Blogger.

Search This Blog

 

Blogger news

About