Aschau - KreuzjochRáno se budím a opatrně, opatrně vykukuji z okna a anoooo je to tam …. Krásné modré nebe. Hned je líp. Rychle snídáme, balíme batohy, šup do auta a frčíme. V deset hodin vystupujeme z horní stanice lanovky Rosenalmbahn. Jsme ve výšce 1744 metrů. Dnešní cíl je poměrně odvážný. Chceme se dostat na vrchol Kreuzjoch 2558 metrů. Čeká nás nějakých 800 výškových metrů. Čas máme výborný vyrážíme.
Po vydatném dešti je všechno čisté, voňavé …. Kam se kouknu všude korálky vody .. pavučiny, tráva, listí, kvítka … všude. Několikrát přecházíme potok … je vidět, že to není trvalé koryto … spíš opravdu jen voda co stéká po deštích z hor.


Docela zajímavé je, že vrchol není vůbec vidět, stále se láme terén, přehoupnete se přes jeden kopeček, čeká vás další a pořád žádný vrchol nevidíte. První část cesty vede obslužní silnicí. Není to asfalt, spíš taková štěrková uježděná silnice - šotolina. Stále se točí a stoupá. Poslední třetina cesty vede již mimo silnici a je to prima změna. Naopak docela adrenalin. Ostrý výstup úzkou stezkou plnou kamenů, skal. Stromy, keře už jsou za námi, tak opravdu jen nízký porost a skály. Konečně vidíme, kam se to šplháme a zdá se, že to je nekonečné. Pořád nahoru. Červené značky nás vedou. Posledním úsekem je výšlap hřebenovkou. To je za odměnu. Vlevo, vpravo …. Raději koukat pod nohy. I nějaké to pomocné lano se najde. A konečně jsme na vrcholu. Úžasný, jedinečný pocit !!!! Ondráška dolů ze zad a může chvilku chodit… je to teda spíš o můj strach …. Zvláštní pocit. Naštěstí na vrcholu je dost místa. Ivka nás zapisuje do vrcholové knihy, vrcholové razítko také máme. Ostatní turisté odchází a jsme na vrcholu sami. Nádhera. Koukáme na hodinky a najednou je půl třetí. Musíme dolů …. Poslední lanovka odjíždí v pět. Mysleli jsme že o půl páté. Sestup je pěkně náročný, zkracujeme si ho přes louky, jeden ostrý kopec za druhým. Žádné přestávky, valíme. Ondra konečně usíná. Foťák mám už v batohu, tak bez obrázku. Počítám každý krok :-) U lanovky jsme těsně před půl pátou. Jsme slušně zničení :-) ... ale nádhera !!

touren im wandergebiet kreuzjoch

... dneska by to šlo :-)


... co nás dnes čeká a nemine... sledujte ukazatele ... ty jsou vyloženě motivační Kreuzjoch 2 hodiny ... foceno v 9:01


... korálkování

... rozostřeno
... první pauza ... 250 výškových zdoláno

... cože? hodina  a třičtvrtě? ... foceno v 10:19 ... srandisti :-)... unavená


... druhá pauza .... čeká nás posledních 300 výškových metrů

... už jsme pěkně vysoko.... a konečně ... cíl u kříže
... pohled na druhou stranu


... cílový hřeben


 ... a jsme tam :-)... vrcholový zápis... vášnivá čtenářka... svačinka

... Ondro? a už ani krok !
... i sněhová koule za odměnu byla :-)

0 komentářů:

Používá technologii služby Blogger.

Search This Blog

 

Blogger news

About